EMS (Elektronik Kas Uyarı Sistemi)

"EMS teknolojisi ile kişiselleştirilmiş egzersiz programı"

EMS TEKNOLOJİSİNİN ÇIKIŞI VE SEBEPLERİ

İnsanlarda teknolojinin gelişmesine bağlı olarak hareketsizlik ve egzersiz eksikliği meydana gelmiştir. Buna düzensiz hızlı beslenmede eklenince her 10 insandan 9’unda eklem rahatsızlıkları ve kilo sorunları (obezite) ortaya çıkmıştır.

Çoğunluk, iş temposunda spor yapmaya zaman bulamadığını ifade etmişlerdir. Dünyada bu sorunları çözebilmek için yine teknolojiyi kullanarak insanlara kısa sürede sağlıklı ve doğru spor yapmanın yöntemi bulundu. Bu da EMS (elektro musculer stimilasyon) teknolojisidir.

EMS teknolojisi tüm vücudu çalıştıran elektrikli bir egzersiz sistemidir . Bu egzersiz şeklinde elektriksel impulsları kullanarak vücudun kas yoğunluğu güçlendirilir. Sadece 20 ila 25 dakikada sağlıklı egzersiz yapmayı sağlar. Medikal onaylı bu cihazı; sırtınız ve eklemleriniz için, zayıflama, kas geliştirme, dayanıklılık ve sağlıklı olabilmek gibi hedeflerinize daha hızlı ulaşmak için kullanabilirsiniz.

EMS teknolojisi 1940’larda Rusya’da başlamış olup temel çıkış noktası fizik tedavi rehabilitasyon alanında olmuştur. Fizik tedavi ve rehabilitasyonun birçok alanında, özellikle de kasların kuvvetlenmesinde önemli yer tutmuştur.

EMS teknolojisi 1990’ların sonunda özellikle Avrupa’da üzerinde yoğun çalışmalar yapılarak geliştirilmiştir. Teknolojinin gelişmesi ve alınan sonuçlar ışığında;

 • REHABİLATİF (Sakatlıkların düzeltilmesi)
 • REAKTİF (Güzellik ve sağlık)
 • PREATİF (Sağlıklı kalabilme)
 • PROFESYONEL SPORCULARIN PERFORMANS artımında kullanılmaya başlandı.

 EMS NEDİR?

Kısaca EMS elektriksel kas uyartımıdır. EMS teknolojisini anlamak için önce insan fizyolojisinde kasların çalışma prensibini iyi bilmek gerekir.Ems sistemi, insan fizyolojisinde beynin kasları çalıştırma prensibini birebir kopyalamıştır.

Beynimiz kendisinin ürettiği elektriksel frekansı impulsları kullanarak motor sinirler üzerinden kasları uyararak çalıştırır. Training in Tropicano EMS teknolojisinde 100 khz düşük frekanslı elektriksel akımı aynı beyin gibi yine impulslardan faydalanarak motor sinirler üzerinden kasları uyararak çalıştırmaktadır.


EMA NEDİR?

Dünyada tek EMS sisteminin yanında, EMA sistemini kullanan sistem Training in Tropicano’dur. EMA elektriksel kas aktivasyonu demektir.

Tüm EMS cihazları motor sinirler üzerinden kasları uyarırken , EMA akımını tek kullanan Training in Tropicano sinirlere dokunmadan ve dejenarasyona uğratmadan direk kas hücrelerine ulaşabilen EMA akımları sayesinde kas hücrelerinin optimum düzeyde beslenmesini sağlayarak kasların hacim etkisini artırarak daha sağlıklı ve kuvvetli kas çalışması imkanı sağlar.

EMS TEKNOLOJİSİNİN BENZER SİSTEMLERDEN FARKI NEDİR?

Diğer EMS teknolojilerinden farkı 100 KHZ elektriksel frekansı %1 ile %100 arasında kontrollü stres uygulayabilir. Burada motor sinirlerin olması gerekenden daha fazla uyarılmasını engelleyerek kasın atrofiye (küçülmeye) gitmesinin önüne geçer. EMA teknolojisinide içinde bulunduran Training in Tropicano da ise motor sinirlere dokunmadan direkt kas hücrelerine inerek hücrenin yenilenmesini sağlayan bu teknoloji, kaslarımızın daha derinlemesine çalışmasına yarar ve sağlıklı kas oluşumunu sağlar.

EMS teknolojisinin diğer önemli farkı ise EMS ve EMA özelliği sayesinde sistem 3 farklı kombinasyonda kullanılabilir.

 • EMS (Nöromodülasyon)
 • EMA (Miyomodülasyon)
 • EMS+EMA (Nöromodülasyon+Miyomodülasyon)

Bu 3 farklı kombinasyonu bir sportif program içinde kullanılarak 35 farklı hazır program oluşturulmuştur. Bize daha kolay spor yapma imkanı sağlayan bu ileri teknoloji sayesinde dünyada tek TIBBİ RUHSATA sahip egzersiz sistemi olarak en büyük farkı göstermiştir.

EMS SİZLERE NELER SUNUYOR?

 • Tümde ihtiyacınız olan herşey, heyecan verici 25 dakika içinde farklı ve kişiselleştirilmiş bütün vücut antrenmanı,
 • Zamandan tasarruf sağlamak,
 • Sakatlanma riski olmadan antrenman yapmayı sağlamak,
 • Bel, boyun, sırt ağrılarınızın kısa sürede son bulmasını sağlamak,
 • Kısa sürede fit olmayı sağlamak.


EMS KULLANIM ALANLARI

 1. REHABİLATİF: Sakatların düzeltilmesi alanında
 2. PREATİF : Sağlıklı kalabilme alanında
 3. REAKTİF: Güzellik ve sağlık alanında
 4. PROFESYONEL SPORCULARIN PERFORMANS ARTIMINDA


EMS VE EMA SİSTEMİNİ NEDEN KULLANMALIYIZ?

 • Sıkıcı ve uzun antrenmanlardan sıkıldıysan,
 • Aşırı kilo ve selülitleriniz varsa,
 • Eklem sorunlarınız varsa,
 • Sırt ağrısı ve duruş bozukluğu,
 • Zayıf kaslar,
 • Yeniden fit olmaya çalışan yeni anne iseniz,
 • Performans arttırmak isteyen profesyonel sporcular.


EMS VÜCUT ŞEKİLLENDİRME / KAS GELİŞTİRME AÇISINDAN YARARI NEDİR?

Vücudun şekillenmesi yağ oranını aşağı indirip kas hipertrofisinin artırılması ile olmaktadır.

Bunu sağlamak için aerobik çalışmalara, Tip1 kas liflerinin (yavaş kasılan) çalışarak artırılması ve vücudun gelişmesi performans artırımında, Tip2 (hızlı kasılan) kas liflerinin artırımıyla olacaktır. Yapılan tüm bilimsel araştırmalarda kasın performansı ve gelişmesinin temelinde sinir kas adaptasyonunun oluşturduğu ayrıca performansı etkileyen nedenlerin başında motor ünitelerinin mekanik karakteristik olgunlaşmasına bağlı olduğu unutulmamalıdır.

İşte burada EMS teknolojisi sayesinde en derinlerdeki motor sinirlere ulaşması sayesinde TİP1 ve TİP2 kas liflerinin artımında sinir sisteminin olgunlaşmasını sağlayarak vücudun şekillenmesi, gelişmesi ve performans artırımında daha etkili olmuştur.

(Erlongen-Nurnberg Üniversitesi 2009) Kemmler W, Birlauf A, Von Stengel S, üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda EMS antrenmanlarının vücut kompozisyonu üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Yağ kitlesini azaltırken, kas hacmini artırdığı gözlemlenmiştir. Ayrıca metabolizma hızında artırıcı bir etkisi vardır.


EMS TEKNOLOJİSİ İLE EGZERSİZ VE SEKS PERFORMANSI NASIL ETKİLENİR?

Seks performansının yetersizliği ve düşüklüğünün ana sebebi damar sertliğinin oluşumu ve doğrudan doğruya penise kan götüren damarlarda daralma, buna bağlı olarakta seks performansının düşmesine yol açmaktadır.

EMS teknolojisi sayesinde haftada 1 defa sadece 20 dakika spor yaparak ulaşamayacağınız minimal kas gruplarının çalıştırılmasıyla buradaki tüm damarlardaki kan dolaşımı sirkülasyonunun artmasını, daha sonra kilo verdirip, maksimum kas kuvvetinin artırılmasına, testesteron hormon düzeyinin canlı tutulmasını sağlamaktadır. Bunların hepsini yaparak seks performansının artışına neden olmaktadır.


TRAINING IN TROPICANO NEDEN AMPLİTRAİN İLE ÇALIŞIR?

Dünyada tek tıbbi ruhsata sahip olan cihazdır. Aynı zamanda EMS özelliğini içinde barındıran tek cihaz olduğu, 35 farklı hazır antrenman programını içinde bulundurup içerisindeki akımları %1 ile %100 arasında kontrollü stres uygulayabildiği ve bunları yapabilen tek cihaz olduğu için AMPLİTRAİN tercih edilmiştir.


EMS GÜVENLİ MİDİR?

Kesinlikle tehlikeli değildir. Çünkü EMS sistemi insan vücudunda beyni kopyalamıştır. Beynimiz de kendisinin ürettiği elektriksel frekansı motor sinirler üzerinden kasları uyarırken , EMS sistemi de bunu düşük elektriksel frekansı dışarıdan göndererek yine motor sinirler üzerinden kası uyararak yapmaktadır.

Dünyada tek tıbbi ruhsata sahip egzersiz cihazı olması güvenilirliğini kanıtlamıştır.


EMS SİSTEMİNİ KİMLER KULLANAMAZ?

 • Epileptik rahatsızlıkları olanlar,
 • Kalbinde pil olanlar,
 • Gebe olanlar

Training in Tropicano olarak biz herkese herhangi bir aktivasyona başlamadan önce mutlaka genel sağlık taraması yaptırmasını istiyoruz.


EMS ANTRENMANLARI İDRAR KAÇIRMA SORUNUNA ÇARE OLUR MU?

Training in Tropicano sayesinde en derinlerdeki motor sinirlere ulaşabildiğimiz için özellikle idrar kaçırmayı engelleyen pelvik flor ve transversus obdumanis kaslarını maximm derecede çalıştırararak 4-5 seansta idrar sorun olmaktan çıkar.

(Boeck-Behrens, Grutzmacher N, Sebelefsky J Beyrut Üniversitesi 2002) Tam vücut elektrostimülasyonu etkin bir kuvvetlenme sağlayarak bu sayede idrar kaçırma problemini çözdüğü kanıtlanmıştır.


TRAINING IN TROPICANO EMS-EMA’DA HERKESE AYNI ÇALIŞMA PROGRAMIMI UYGULANIR?

Tabi ki hayır. Training in Tropicano gelen misafilerimiz önce yağ-kas ve sıvı vücut ağırlık analizi alınır. Arkasından postür analizi yapıldıktan sonra fiziksel ve fizyolojik rahatsızlıkları sorulur. Uzmanlarımızı kişiselleştirilmiş antrenmanlarla kişiye özel program ve beslenme programı da ekleyerek çalışmalarımızı başlatırız.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tropicano Bağdat Caddesi

ico-mail Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

ico-phone 0216 369 96 08 / 0542 6824286

Sosyal Medyada Takip Edin!

facebook        instagram

Tropicano Park Inn By Radisson Otel

ico-mail Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

ico-phone 0216 2516907 / 0542 6824286