Masaj

rana-sophorsGeleneksel Thai masajı (NUAD BO-RARN) geleneksel Tayland tıbbının eski iyileştirme sanatlarından bir tanesidir. ''Geleneksel Thai Masajı'' ya da ''Thai Yoga Masajı'' olarak da söylenen Thai masajı, enerjinin akış dengesi için germe ve pres hareketlerinin kombinasyonundan oluşur.

Thai masajının temel yapısını Çin, Hint ayurveda ve yoga tıbbi sistemi oluşturuyor. Çin, Hint ve uzun yaşamanın sırlarını veren ''Ayurveda''( Hayat Bilimi) geçmişi eski Hindistan'a uzanan ve günümüze ulaşmış en eski , mükemmel ve bütünsel bir tıp sistemidir. Thai masajı vücudun bir enerji modeli yapısına da sahiptir. Bu masaj formu , vücuttaki 72.000 SEN ( enerji kanalı) dan başlıca 10 tanesinin teorik temelleri üzerine planlanmıştır. SEN Hint ayurveda –yoga tıbbı ve Çin'in akapunktur meridyenleriyle çok yakın ilişki içerisinde tanımlanır.

Thai masajı hem masajı yapan ( masaj terapisti ) hem de masajı alan kişinin rahat bir giysi giyinmesiyle, yeteri kalınlıkta ve yumuşaklıkta olan bir mat ( yatak ) üzerinde yerde yapılır.Mat üzerinde ve yerde yapılan çalışma uygulama tekniğinin mükemmel sergilenmesini ve gerekli hareketlerin serbestçe yapılmasını destekler. Uygulayıcı kompresin etkisini yaymak için basıyı uygularken kas gücünden daha çok kendi beden ağırlığını kullanır.

Thai masajı insanlara çeşitli yararlar sağlamanın yanında, aynı zamanda tedavi edici bir özelliğe de sahiptir. Derin dinlenme ve gevşeme sağladığı için stresi azaltma ya da strese bağlı sıkıntıları yok etme ihtiyacı olan herhangi birine yararlıdır. Thai masajında kullanılan eşsiz gerdirme hareketleri fleksibiliteyi arttırmak isteyenler için de yararlıdır.

THAI MASAJININ GENEL YARARLARI
 • Derin relaksasyon sağlar. Ayak ve bacaklara yapılan bası sedatif ( yatıştırıcı ) etki meydana getirir.
 • Denge ve iç uyumun ( homeostasis ) oluşmasına yardımcı olur.
 • Esneklik ve eklem hareket açıklığını arttırır.
 • Vücudun postürel bütünlüğünü destekler.
 • Dolaşımı düzenler.
 • İç organları güçlendirir.
 • Ağrıyı ve sızıyı hafifletir, ağrı eşiğini yükseltir.
 • Nörolojik fonksiyonların düzelmesi yönünde yardımcı olur.
 • İç huzur ve sakin bir beyin yapısına yardımcı olur.
 • Sakatlıklara karşı daha iyi bir direncin oluşmasına yardımcı olur.
 • Laktik asit ve yıkım sonucu oluşan diğer toksinlerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

masaj*İSVEÇ MASAJI
(Kas Gevşetici)
Kas gevşetici ve stres giderici olan bu masaj, vücut gerginliğinin azaltılmasını ve kaybedilen enerjinin tekrar kazanılmasını sağlar. Baskının vücudun ihtiyacına göre yön bulduğu İsveç masajı, egzersiz sonrası kasların gevşemesine ve rahatlamasına yardımcı olur.
-50 DK-

*SICAK YAĞ MASAJI
(Rahatlatıcı)
Sıcak bitkisel yağ masajı, artrit, romatizma ve her türlü eklem ve bağ iltihabı tedavisinde özellikle etkilidir. Ayrıca lenf kanallarını drene eder, yani drenaj sağlar, cildi güzelleştirir ve sinir sistemini rahatlatır.
-50 DK-

*AROMA TERAPİ MASAJI
(Rahatlatıcı, Enerji Verici)
Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan doğal yağlar kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve baskının hafif olmasıdır. Kullanılan doğal aromatik yağlar sayesinde vücutta dinginlik ve enerji dengelenmesi sağlanır.
-50 DK-

*BÖLGESEL MASAJ
(Kas Gevşetici)
Vücudun ihtiyacı doğrultusunda yön bulan bu masajda özellikle gergin kaslar üzerine yoğunlaşılır. Baskı ve uygulanacak tekniklerin kişisel olarak uyarlandığı bu masaj derinlemesine rahatlık verir.
-30 DK-

*BAŞ ve BOYUN MASAJI
(Rahatlatıcı)
Dış etkenlerden dolayı vücutta oluşan stres yoğunlukla baş ve boyun bölgesinde birikir. Baş ve boyun bölgesine yapılan baskı teknikleri sayesinde enerji blokajı çözülür. Derinlemesine rahatlık ve dengeyi sağlar. Diğer bakımlarla kombine edilmesi tavsiye edilir.
-20 DK-

*ASHİATSU MASAJI
(Ayak Oriental)
Eller yerine ayakların kullanılarak yapıldığı bir masajdır. Baş ağrısı,migren,uyuşukluk,sindirim sorunları,uykusuzluk,omuz ve sırt ağrılarının azalmasında çok etkileyici bir masaj türüdür.
-40 DK-

*BALİ MASAJI
(Rahatlatıcı)
Bu eski geleneksel terapi, gerginlikten kurtulmak, kan dolaşımını düzenlemek, stresi hafifletmek ve zihni sakinleştirmek için avuç içi ve baş parmak baskı tekniklerini kullanarak, aşağı ve yukarı doğru yapılan vuruşlarla kasları gevşetmeyi sağlayan bir masaj türüdür..
-50 DK-

*Dört El Masajı
(Rahatlatıcı)
Aynı anda iki terapistin senkronize hareketleriyle uygulanan bu masajda amaç iki farklı enerjiyi aynı anda tek bir vücuda vererek vücuttaki negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmektir. Bu masaj kişide aşırı dinlenme hissi uyandırır.
-50 DK-

*Lomi Lomi Masajı
(Gevşetici)
Hawai dilinde masaj anlamına gelen 'Lomi Lomi' bir veya birden fazla masajcı tarafından yapılan yumuşak Hawai masajıdır. Güzel bir dans gibi tek bir seferde gerginliğin içinden mutluluk ve rahatlamayı ortaya çıkarır. Lomi Lomi,yumuşak dokunuşlar olarakta adlandırılır. Yumuşak bir şekilde kaslara derinlemesine çalışılır. Akıcı dokunuşlar, bedenin bütününü terbiye ederek kişinin rahatlamasını sağlar.
-45 DK-

*Shiatsu Masajı
(Tedavi edici)
Parmakla bastırmak anlamına gelen Shiatsu, konumu kesin bir şekilde belirlenmiş olan noktalarda deriye sıkıca bastırarak hastalıkları sağaltma yöntemidir.
-45 DK-

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tropicano Bağdat Caddesi

ico-mail Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

ico-phone 0216 369 96 08 / 0542 6824286

Sosyal Medyada Takip Edin!

facebook        instagram

Tropicano Park Inn By Radisson Otel

ico-mail Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

ico-phone 0216 2516907 / 0542 6824286